مشاهده محصولات (کلیک کنید)

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود/عضویت

تنظیم پرشر سوئیچ دانفوس و نحوه نصب

تنظیم پرشر سوئیچ دانفوس هیدروپرشین

تنظیم پرشر سوئیچ دانفوس در مدل های kp1 و kp5 و به طور کلی سری های kp این شرکت کار بسیار ساده ای بوده و نیاز به امور فنی و داشتن تخصص خاصی نمی باشد.

البته که می بایست واحد های فشار را مثل bar و kgf/cm2 و Mpa را بشناسید چرا که تمام پرشر سوئیچ های استاندارد مانند دانفوس نیز از همین واحد ها برای تنظیم و نمایش فشار استفاده می کنند.

پرشر سوییچ دانفوس KP5 هیدروپرشین
پرشر سوئیچ

پس ابتدا توضیح مختصری در باره ی این واحد ها می دهیم:

همانطور که می دانید بار (bar) در بسیاری از کشورها واحد رسمی فشار می باشد اما از واحد کیلوگرم نیرو بر سانتی متر مربع (kgf/cm2) نیز در برخی از کارخانجات و همچنین صنایع مبردی استفاده می شود. در واقع این دو واحد با هم یکی هستند و هر 1 بار برابر 1 کیلوگرم نیرو بر سانتی متر مربع است.

و اما درباره واحد Mpa و اینکه چرا از این واحد بر روی پرشر سوئیچ ها استفاده می شود ابتدا باید بگوییم که هر 1 مگاپاسکال برابر 10 بار می باشد و در پرشر ها به دلیل اینکه حالت خواندن آن در رنج بندی راحت تر می باشد از این واحد استفاده می کنند.

همچنین برای اطلاع از قیمت و خرید پرشر سوئیچ دانفوس به لینک زیر مراجعه کنید :

نحوه نصب پرشر سوئیچ دانفوس

در داخل تمام بسته بندی پرشر ها متعلقاتی است که می بایست به وسیله آن ها ، آن را نصب و راه اندازی کنید.

این لوازم عبارتند از: بسط L شکل شیاردار ، 4 عدد پیچ و یک اتصال جداگانه

ابتدا تمام محتویات را از جعبه خارج کنید و مراقب باشید که به بدنه اصلی پرشر ضربه نخورد تا از کالیبر فابریک خود خارج نشود.

رزوه نصب خود را می توانید به 2 حالت انتخاب کنید. اولی سایز 1/4 با گام دنده G و دومی سایز 1/4 با گام دنده flare که می بایست بسته به نوع رزوه های خود و دستگاه تان از اتصال فابریک یا اتصال جداگانه ای که در جعبه می باشد استفاده کنید.

توجه کنید که در صورت استفاده از اتصال جداگانه می بایست اول آن را بر روی رزوه پرشر خود ببندید و کاملا آن را با نوار تفلون عایق کنید.

در مرحله بعدی تنظیم پرشر سوئیچ دانفوس بسط L شکل را بر روی دیواره دستگاه خود به صورتی که شیار ها به سمت چپ یا راست قرار بگیرند پیچ کنید (از وصل کردن بسط به صورتی که قسمت شیار ها موازی اتصال قرار بگیرند خودداری کنید) و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید که بر اثر تکان های احتمالی و لرزش ها (مثلا لرزش روشن شدن کمپرسور) پرشر سوئیچ شما تکان نخورد. چرا که به دلیل ساختار دیافراگمی این قطعه، لرزش ها می تواند باعث پایین آمدن دقت آن شود.

حال که بسط را نصب کردید و رزوه را انتخاب کردید وقت آن است که نصب پرشر سوئیچ دانفوس را انجام دهیم. پرشر را به صورت متقاطع با بسط بر روی دیواره می گذاریم و با پیچ های موجود در جعبه آن را سفت می کنیم.

حال قطعه ما نصب شده و آماده تنظیم است.

نصب پرشر سوئیچ دانفوس هیدروپرشین

تنظیم پرشر سوئیچ دانفوس مدل kp1 , kp35

ابتدا سیسم را در حالت Decharge قرار دهید و یا به صورت دستی فشار سیستم را خالی کنید سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

 • قطع برق :

برای تنظیم ابتدا برق ورودی به پرشر را کاملا قطع کنید و تا زمان تنظیم کردن کامل آن را وصل نکنید.

 • باز کردن قاب :

برای اینکه بتوانید سیم کشی را انجام دهید می بایست ابتدا قاب را از روی بدنه باز کنیم تا به ترمینال دسترسی پیدا کنیم.

 • سیم کشی :

ترمینال دارای 3 پورت می باشد که می بایست یک فاز به پورت 24 و یک نول پورت 21 بکشید و از پورت 22 نیر یک سیم برای کمپرسور یا مبرد وصل کنید. همچنین می بایست از پورت 21 یک سیم دیگر که در واقع همان نول می باشد به کمپرسور یا مبرد خود وصل کنید.

برای انجام این کار نیز میتوانید از نقشه زیر استفاده کنید:

نقشه داخلی پرشر سوئیچ
 • تنظیم فشار :

بعد از انجام سیم کشی ها قاب را جا بزنید چرا که نوبت به تنظیم فشار می باشد.

نحوه تنظیم فشار پرشر سوئیچ دانفوس :

بر روی تمام این پرشر سوئیچ ها دو عدد پیچ برای تنظیم فشار قرار گرفته است. یک پیچ مخصوص تنظیم فشار بالا و یک پیچ مخصوص تنظیم فشار دیفرانسیل است.

در واقع نحوه کار این پرشر سوئیچ ها به این صورت نیست که یک پیچ برای تنظیم فشار بالا و یک پیچ برای تنظیم فشار پایین وجود داشته باشد.

ابتدا می بایست بیشترین فشاری که دستگاه شما نیاز دارد را انتخاب کنید. (مثلا 8 بار)

حال با پیچ مخصوص آن فشار را بر روی ماکسیمم 8 بار ببرید. بنابراین اگر فشار سیستم به 8 بار رسید فرمان قطع صادر می شود

تنظیم فشار پرشر سوئیچ دانفوس هیدروپرشین

حال نوبت به تنظیم دیفرانسیل و فشار مینیمم است اما ابتدا باید مفهوم دیفرانسیل را در این قطعه بدانید.

دیفرانسیل به اختلاف فشار سیستم و فشار ورودی می گویند یا به عبارتی به اختلاف فشار ورودی و خروجی سیستم دیفرانسیل می گویند.

اگر شما مثلا دیفرانسیل را بر روی عدد 2 بگذارید و فشار ماکسیمم شما بر روی عدد 8 باشد، دانفوس این اختلاف فشار را می سنجد و اگر این اختلاف به 2 بار رسید سیستم را سریعا وصل می کند. پس با تنظیم دیفرانسیل می توانید فشار مینیمم را نیز تنظیم کنید. در مثال بالا با دیف 2 بار و ماکسیمم 8 بار، فشار پایین ما 6 بار می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :


0/5 (0 نظر)
هیدروپرشین

‫2 نظر

 • قاسمي گفت:

  ممنون كامل بود

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید