رفتن به محتوای اصلی
منو

پمپ های جابجایی مثبت پیستونی

پمپ های جابجایی مثبت پیستونی

پمپ های پیستونی

پمپ پیستونی شعاعی (جابجایی ثابت)

این پمپ ها جهت کار در فشارهای بسیار بالا ساخته شده اند. ( پرسها , ماشینهای تزریق پلاستیک و غیره … ) ساختار داخلی آنها شامل یک بادامک خارج از مرکز محرک است که پیستونها به صورت شعاعی روی آن نصب شده اند. پیستونها تحت بار گذاری اولیه یک فنر روی بادامک نشسته اند. یک سوپاپ کنترل فشار, یک سوپاپ متصل به راهگاه مکش ( سوپاپ یکطرفه ) , یک سوپاپ کنترل فشار , یک سوپاپ متصل به راهگاه مکش ( سوپاپ یکطرفه ), یک سوپاپ یکطرفه برای مدار فشار و سیلندر قسمتهای دیگر تشکیل دهنده آن هستند. نوعی از این پمپ ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای پیستونهای با قطرهای متفاوت هستند که باعث ایجاد دبی ها مختلف و تحمل فشارهای مختلف می شوند. این طراحی برای کار در مدار پرس صورت گرفته است.

 

پمپ پیستونی شعاعی جابجایی ثابت

 

پمپ های پیستونی با محور خمیده (پمپ پیستونی محور مایل)

این پمپ ها نیز قابلیت کار در فشارهای بالا را دارا می باشند. علاوه بر این دبی خروجی این پمپها نیز می تواند بسیار زیاد باشد . در نوع با محور خمیده صفحه مورب یک اتصال کروی با پیستونها برقرار کرده, بسته به زاویه محور می توان کورس پیستون را کم یا زیاد و به طبع دبی خروجی را کنترل کرد . در این نوع پمپ بلوک سیلندر دوران می کند.

 

پمپ پیستونی شعاعی جابجایی ثابت

 

پمپ های پیستونی با صفحه مورب خمیده (پمپ پیستونی محوری با صفحه مورب)

این پمپ نیز مانند پمپ با محور خمیده است . با این تفاوت که به جای تغییر زاویه بلوک سیلندر برای تعیین دبی خروجی پمپ از تغییر زاویه صفحه مورب استفاده می کنیم .

 

پمپ محور خمیده جابجایی ثابت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن جستجو

سبد خرید

برگشت به بالا
×بستن جستجو
جستجو
تماس با ما