02133114603
شنبه - پنجشنبه : 8:00 تا 16:00
Info@hydropersian.com

ارسال

به سراسر کشور

پشتیبانی

02133114604
آکومولاتور

خدمات آکومولاتور

خدمات آکومولاتور | فروش آکومولاتور | قیمت آکومولاتور | آکومولاتور چیست

تجهیزات شارژ آکومولاتور ، شارژ کپسول ازت
برای شارژ آکومولاتور از کیت شارژ آکومولاتور استفاده می شود. این کیت از سه بخش مهم شلنگ تغذیه نیتروژن، شیر کنترل و شلنگ انبساط تشکیل شده است. شیر کنترل که در کیت شارژ آکومولاتور بکار می رود و با باز و بسته شدن خود جریان نیتروژن به داخل آکومولاتور را کنترل میکند خود در بخش ورودی داردای یک چک ولوو بوده و بر روی آن گیج های کنترل فشار و دبی سنج متصل شده است. کیت شارژ آکومولاتور حلقه اتصال کپسول نیتروژن به آکومولاتور را تکمیل می کند. بدین صورت که شلنگ تغذیه نیتروژن از یک سمت به کپسول نیتروژن متصل می شود و در سمت دیگر شلنگ انبساط به آکومولاتور متصل می شود.

نکات مرتبط با شارژ آکومولاتور
برای شارژ آکومولاتور باید بار هیدرولیکی وارد بر آن صفر باشد از این رو یا آکومولاتور از روی سیستم هیدرولیک باز می شود و یا برق سیستم هیدرولیک قطع می گردد. کاهش فشار اولیه آکومولاتور ها زمانی که تحت بار هیدرولیکی قرار میگیرند نرمال می باشد. از این رو شارژ مجدد آکومولاتور در دوره های زمانی مختلف یک امر طبیعی است. در صورتیکه افت فشار در آکومولاتور در دوره های زمانی یکسان متفاوت باشد باید سیل ها چک شوند چرا که احتمال نشت گاز نیتروژن بالا می باشد

زمان شارژ آکومولاتور
از آنجا که آکومولاتور ها در صنایع بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند، شارژ آکومولاتور بسته به نوع صنعت با فشار متنوعی صورت می گیرد بنابراین آکومولاتور ها بعد از تولید بصورت تخلیه و یا دیس شاژ به بازار عرضه می شوند و شارژ آکومولاتور یا شارژ کپسول ازت بعد از خرید و قبل از استفاده الزامی است

READ  آموزش پر کردن گاز نیتروژن درون آکومولاتور تیوبی

شارژ آکومولاتور دیافراگمی تنها در یک مرحاه صورت میگیرد چرا که این دسته از آکومولاتور ها پس از استفاده و با اتمام طول عمرشان باید تعویض شده و تعمیر نمی شوند. شارژ کپسول ازت یا آکومولاتور دیافراگمی و پیستونی بعد از هربار تعمیر بسته به نوع صنعت با گاز نیتروژن صورت می گیرد

میزان شارژ آکومولاتور
میزان شارژ آکومولاتور تابع فاکتورهای متعددی از جمله فشار خط جریان هیدرولیک، پمپ مادر در خط جریان هیدرولیک، نوع آکومولاتور، تعداد سیکل های کاری آکومولاتور و غیره دارد. از این رو تعیین میزان شارژ آکومولاتور یک امر کاملا مهندسی محسوب می شود.

در بسیاری از موارد دو فاکتور اصلی یعنی فشار خط جریان هیدرولیک و فشار کاری آکومولاتور که هر دو در بروشورهای دو سیستم قید شده اند برای تعیین میزان شارژ آکومولاتور کافی است. برای گرفتن مشاوره از مهندسین فنی در زمینه میزان شارژ آکومولاتور باید فشار خط جریان هیدرولیک، میزان متوسط و ظرفیت ذخیره و نوع سیال تراکم ناپذیر که معمولا روغن یا آب است را در اختیار مهندسین قرار دهید. بسیاری از این اطلاعات در بروشور سیستم هیدرلیک شما که ممکن است انواع ماشین آلات متحرک یا ثابت باشد قید شده است. همچنین میتوانید این اطلاعات را از وبسایت تولید کنندگان ماشین آلات بدست آورید. در بسیاری موارد دیده شده است که اطلاعات مربوط به میزان شارژ آکومولاتور و حتی نوع آن بصورت پیشنهادی در راهنمای استفاده و تعمیرات دستگاه قید شده است. همچنین فشار خط جریان هیدرولیک بر روی لوله هیدرولیک در خط جریان قید می گردد.

از آنجا که آکومولاتورها قطعات صنعتی با طراحی کاملا مهندسی هستند معمولا بروشور کارخانه حاوی اطلاعات بسیار کاملی از فشار کاری، شارژ آکومولاتور، شرایط محیطی ، نوع گیج و شیر اتصالی جهت شارژ آکومولاتور، نگهداری و تعمیرات، زمان تعویض و غیره دارد.

READ  آموزش پر کردن گاز نیتروژن درون آکومولاتور تیوبی

تعویض تیوپ آکومولاتور
طول عمر مفید آکومولاتورهای تیوپی حدود ۱۳ سال است. این در حالی است که این مدت بسته به تعداد سیکل های کاری میتواند متفاوت باشد. تعویض تیوپ آکومولاتور ها بعد از پایان عمر مفید و ترکیدن تیوپ به سادگی صورت می پذیرد. با توجه به اینکه کپسول و محفظه آکومولاتور معمولا بدون آسیب باقی می ماند با تعویض تیوپ آکومولاتور و با صرف نیمی از هزینه خرید یک آکومولاتور دسته اول می توان کارایی برابری را بدست آورد

تیوپ تعویضی در پروسه تعویض تیوپ آکومولاتور
ـیوپ تعویضی معمولا از جنس MBR با عملکرد مفید در دمای بین -۱۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد و با فشار کاری حداکثر ۳۳۰ بار می باشد. هر چند که با توجه به نوع سیال در مسیر جریان جنس تیوپ تعویضی می تواند متغیر باشد اما تیوپ های MBR معمولا کیفیت مناسب را برای بکار گیری در اکثر جریان های هیدرولیک دارا هستند.

تعمیرات آکومولاتور
آکومولاتورها قطعات هیدرولیکی هستند که معمولا طول عمر بالایی دارند و طول عمر متوسط یک آکومولاتور تیوپی معمولا ۱۳ الی ۱۵ سال است. برخی از آکومولاتور ها مانند آکومولاتور های دیافراگمی پس از شارژ اولیه با ازت دیگر قابل تعمیر نیستند و با پایان طول عمر آنها نیاز به تعویض کامل دارند. این در حالی است که آکومولاتور های پیستونی و تیوپی قابل تعمیر هستند. گروه صنعتی هیدرولیک تک عرضه کننده خدمات تعمیرات آکومولاتور در کوتاه ترین زمان می باشد.

تعمیرات آکومولاتور تیوپی
آکومولاتور های تیوپی پس از پایان طول عمر مفید کاری معمولا دچار سوراخ شدگی در تیوپ خود می شوند. گاهی نیز به سبب قرار گیری در برخی شرایط کاری و یا دستکاری فنی دچار نشت گاز نیتروژن به بیرون از محفظه می شوند. بنابراین تعمیرات آکومولاتور های تیوپی معمولا شامل تعویض تیوپ آکومولاتور بعد از سوراخ شدن و شارژ آکومولاتور با گاز ازت می باشد.

READ  آموزش پر کردن گاز نیتروژن درون آکومولاتور تیوبی

تعمیرات آکومولاتور پیستونی
کار در فشار های بسیار بالا و حرکت رفت و برگشتی پیستون در آکومولاتور های پیستونی الزام از یک سیستم آب بندی بسیار دقیق را بوجود می آورد. بنابریان تعویض پکینگ، رینگ و سیل کروپ در آکومولاتورهای پیستونی یکی از خدمات مربوط به تعمیرات آکومولاتورهای پیستونی را شامل می شود. علاوه براین آکومولاتورهای پیستونی نیز مانند دیگر آکومولاتورها از گاز نیتروژن به عنوان سیال تراکم پذیر استفاده می کنند. بنا براین شارژ این آکومولاتور ها قبل از بسته شدن بر روی سیستم هیدرولیک الزامی می باشد. گروه فنی هیدرولیک تک عرضه کنندذه خدمات تعمیرات آکومولاتور های پیستونی می باشد.

آکومولاتور

0/5 (0 نظر)
قبلی

شیرتوپی چیست؟

بعدی

هیدرولیک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

ایجاد یک حساب کاربری
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید